Aktualności ze świata nauki

Konferencja "Empowering Cancer Survivors: Innovations and Insights through Digital Solutions"

Szanowni Państwo,

w dniu 28 sierpnia 2024 r. w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się konferencja Empowering Cancer Survivors: Innovations and Insights through Digital Solutions. Jest to pierwsze wydarzenie organizowane w ramach współpracy GUMed i realizatorów projektu COST Action INE-CSC (CA21152).

Konferencja skierowana jest do lekarzy, psychologów, pielęgniarek, biostatystyków, inżynierów medycznych oraz wszystkich osób, których praca powiązana jest z opieką nad chorymi po leczeniu onkologicznym. Wydarzenie jest doskonałą okazją do promowania swoich badań i nawiązywania współpracy międzynarodowej.

Tematyka konferencji będzie skupiać się na nowoczesnych cyfrowych rozwiązaniach w opiece nad chorymi onkologicznymi (np. e-rehabilitacja, sztuczna inteligencja AI, systemy zdalnego raportowania ePRO, mobline aplikacje i platformy, zdalny monitoring, teleonkologia itp.). Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie https://www.inecancersurvivorship.com/events-article-1.html

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Konferencja IX Forum Młodych Przyrodników "Nauki przyrodnicze i medyczne"

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Młodych Naukowców zaprasza studentów, doktorantów i młodych naukowców do wzięcia udziału w IX Forum Młodych Przyrodników „Nauki przyrodnicze i medyczne”.

Konferencja odbędzie się w formie on-line 10 września 2022 r.

Uczestnicy mogą wygłosić referat lub zaprezentować poster. Najlepsze prace otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Celem spotkania będzie integracja środowiska naukowego oraz wymiana doświadczenia i poglądów pomiędzy Młodymi Naukowcami na temat człowieka i jego rozwoju w ujęciu holistycznym – jako części ekosystemu, od środowiska życia, rolnictwa przez etapy produkcji żywności, aż do zdrowia psychicznego i fizycznego. Zakres zostanie poszerzony o zagadnienia z profilaktyki prozdrowotnej, żywności modyfikowanej genetycznie oraz metod diagnostyki laboratoryjnej i medycyny doświadczalnej.

Do 31 lipca opłata za udział w konferencji wynosi:

- Studenci I i II stopnia, jedno wystąpienie (referat/poster) – 100 zł

- Doktoranci, naukowcy, jedno wystąpienie (referat/poster) – 130 zł

Po tym terminie opłata ulegnie zwiększeniu.

Zasady uczestnictwa i prezentowania prac, terminy, opłaty oraz regulamin znajdą Państwo w załączniku w extranecie.  

Szczegółowe informacje dostępne są na stornie organizatora.

Centrum Materiałów Przyszłości - seminarium

Rada Centrum Materiałów Przyszłości serdecznie zaprasza wszystkich zaangażowanych w badania materiałowe na seminaria naukowe. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 lipca o godz. 14.00 w Audytorium 1 Nowego Budynku ETI (nr 42) oraz w formie hybrydowej. Link do platformy MS Teams znajduje się poniżej. Po seminarium zapraszamy wszystkich uczestników na pizzę!


https://link.pg.edu.pl/seminar1