OGŁOSZENIE konkurs „Granty na granty ABM”

uprzejmie informujemy, że w dniu 01.08.2023 r. zostanie uruchomiony konkurs pod tytułem „Granty na granty ABM” mający na celu wsparcie finansowe badaczy przygotowujących wnioski projektowe.

Program jest wspólną inicjatywą Biura ds. Nauki oraz realizowanego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

W tej edycji konkursu, poza wsparciem badaczy aplikujących o finansowanie zewnętrzne m.in. z Narodowego Centrum Nauki i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, chcemy szczególną uwagę skierować na wsparcie naukowców planujących aplikować z wnioskami grantowymi do Agencji Badań Medycznych.

Agencja, oprócz finansowania niekomercyjnych badań klinicznych, uruchomiła także konkursy na realizację badań epidemiologicznych, eksperymentów badawczych oraz ogłosiła konkurs dla przedsiębiorstw na opracowanie lub adaptację wyrobów medycznych.

ABM planuje także w najbliższej przyszłości przeznaczyć środki finansowe na nowe rodzaje konkursów odpowiadające zapotrzebowaniu środowiska akademickiego i klinicznego w ramach dyscypliny nauk medycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pod linkiem: https://abm.gov.pl/pl/konkursy

Konkurs „Granty na granty ABM” skierowany jest do naukowców, którzy posiadają stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora, nie mniej jednak w tej edycji dopuszczamy również możliwość aplikowania przez osoby nieposiadające stopnia doktora habilitowanego pod warunkiem, że posiadają stopień doktora, od uzyskania którego upłynęły co najmniej 2 lata oraz wyróżniający się dorobek naukowy.
Wnioski te zostaną poddane wstępnej weryfikacji przed zaklasyfikowaniem do konkursu i rozesłaniem do recenzji zewnętrznych.

W ramach konkursu wnioski mogą składać badacze, którzy w dniu aplikowania o wsparcie finansowe nie są kierownikami projektów badawczych finansowanych ze źródeł zewnętrznych o tematyce pokrywającej się z tematyką Wniosku składanego w tym konkursie oraz nie realizują aktualnie projektu Doświadczonego Badacza i Młodego Twórcy Nauki.

Szacowana wysokość finansowania jednego projektu badawczego wynosi 60 000 zł.

Celem konkursu jest umożliwienie realizacji prac badawczych prowadzących do uzyskania finansowania zewnętrznego projektu lub opublikowania wyników w czasopiśmie z Q1 z obszaru dyscyplin ewaluowanych na Uczelni.

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do aplikowania poprzez wypełnienie formularza Wniosku dostępnego w Extranecie (pod ogłoszeniem).

Uzupełniony i podpisany Wniosek wraz z załącznikami należy przesłać skanem na adres: biuronauki@gumed.edu.pl

Nabór wniosków trwa do 30.09.2023 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Alicja Bednarek

e-mail: alicja.bednarek@gumed.edu.pl