Konkurs „Młody Twórca Nauki” – II edycja

Realizując Program „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, Gdański Uniwersytet Medyczny uruchamia drugą edycję naboru wniosków na finansowanie projektów badawczych w ramach Programu grantowego „Młody Twórca Nauki”.

Celem Konkursu jest zainicjowanie i rozwój badań naukowych o tematyce badawczej obejmującej Priorytetowe Obszary Badawcze:

POB 1 | Onkologia;

POB 2 | Kardiologia i medycyna sercowo-naczyniowa;

POB 3 | Biochemia, genetyka i biologia molekularna.

O dofinansowanie mogą ubiegać się pracownicy zatrudnieni w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w ścieżce badawczej i badawczo-dydaktycznej oraz doktoranci, w tym uczestnicy szkół doktorskich Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, spełniający jeden z poniższych warunków:

1) uzyskali stopień naukowy doktora w okresie do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem i są zatrudnieni przez GUMed na podstawie umowy o pracę (dotyczy również osób, które we wskazanym powyżej czasie uzyskały stopień doktora habilitowanego);
2) są przed uzyskaniem stopnia naukowego doktora i są zatrudnieni przez GUMed na podstawie umowy o pracę w grupie pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych;
3) są doktorantami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i/lub są uczestnikami Pierwszej Szkoły Doktorskiej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego lub Międzyuczelnianej Szkoły Doktorskiej Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Finansowanie projektu przyznawane jest na okres jednego roku, a kwota finansowania wynosi max. 50 000 PLN.

Wnioski należy składać w terminie do 18.05.2022 r. w formie elektronicznej na portalu e‑naukowiec do Działu Obsługi Programu IDUB. Po wygenerowaniu i zatwierdzeniu wniosku w e-naukowcu należy wydrukować formularz zawierający niezbędne deklaracje i oświadczenia. Odpowiednio podpisany formularz należy przesłać pocztą elektroniczną do Pana Adama Bogdańskiego z Działu Obsługi Programu IDUB. Zgodnie z Regulaminem realizacji projektów badawczych w Programie grantowym „Młody Twórca Nauki” realizowanym w ramach „Inicjatywy Doskonałości – Uczelnia Badawcze”, złożone wnioski podlegają ocenie w procedurze konkursowej.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Działem Obsługi Programu IDUB:

Adam Bogdański e-mail: adam.bogdanski@gumed.edu.pl tel. 58 349 18 61

Rozstrzygnięcie Konkursu planowane jest w połowie czerwca 2022 roku.