Stypendium naukowe za badania z zastosowaniami terapeutycznymi

W ramach konkursu Nagrody Galien Polska 2016, Instytut Francuski oraz Ambasada Francji w Polsce przyznają stypendium naukowe dla polskiego naukowca, prowadzącego badania z zastosowaniami terapeutycznymi.

Wnioski w konkursie składać mogą polscy naukowcy w wieku do 45 lat, z tytułem doktora oraz polskim obywatelstwem, prowadzący badania w polskich laboratoriach. Badania muszą zaprezentować innowacyjne odkrycie naukowe, z potencjalnymi zastosowaniami w dziedzinie terapii medycznej (chemia farmaceutyczna, biotechnologia, materiały dla medycyny, diagnoza).

Stypendium umożliwia jednomiesięczny pobyt badawczy we Francji w publicznym lub prywatnym laboratorium i pokrywa koszty podróży w obie strony do miejsca docelowego oraz stypendium w wysokości 1 704 euro.

Wnioski należy składać do 30.09.2016 r. na adres mejlowy science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr

Więcej informacji na temat składania wniosków:  http://institutfrancais.pl/sciences-universites/pl/2016/06/30/stypendium-naukowe-za-badania-z-zastosowaniami-terapeutycznymi-w-ramach-konkursu-nagrody-galien-polska-2016/